Tovább szigorít Németország: étterembe ezentúl csak három oltással lehet menni
A német lakosság több mint hetven százaléka már be van oltva a fertőzés ellen, azonban a kormány nyolcvan százalékig szeretne eljutni.
A német lakosság több mint hetven százaléka már be van oltva a fertőzés ellen, azonban a kormány nyolcvan százalékig szeretne eljutni.
Orbán Viktor, Márki-Zay Péter és Novák Katalin alap, de rajtuk kívül is bőven akadnak meghatározó arcok, akik érdemben befolyásolhatják Magyarország sorsát – akár itthonról, akár külföldről.
Bár a franciák nincsenek oda az unióért, elnökük, a demokrácia önjelölt bajnokaként mégis az EU-ra teszi tétjét, mert abban megoldást lát a populizmussal szemben, mind odahaza, mind a kontinensen – írja Emmanuel Macron francia elnök budapesti útja Charles Bremner, a The Times veterán párizsi tudósítója.
A kifejezetten ökotudatos új német kormányzat elnöki limuzinja esetében egyelőre maradtak a nem éppen szerény fogyasztású V12-es benzinesnél.
Világos, hogy a német és a lengyel vezetőnek eltérő elképzelései vannak az Európai Unió jövőjéről.
Olaf Scholz szerint rugalmasságra van szükség, amikor az ellenintézkedéseket mérlegelik.
Párizsban, valamint az európai uniós intézmények és a NATO brüsszeli székhelyén tesz elsőként hivatalos külföldi látogatást az új német kancellár, Olaf Scholz.
Mint fogalmaz a lap: Angela Merkel távozásával Orbán Viktor lett az Európai Unióban leghosszabb ideje hatalmon lévő kormányfő.
A 16 éves kancellársága alatt az egész világ hozzászokott ahhoz, hogy amikor Angela Merkelt látja, a hatalmat, az erőt látja – csak épp nem úgy, ahogy azt addig megszoktuk. Egy olyan korban, amikor a politika az egók harcmezeje, az ő higgadt, visszafogott, szenvtelen hozzáállása paradox módon garantálta a feltűnést.
16 év után véget ért a Merkel-korszak, új kancellárt köszönt Németország.
A magyar miniszterelnök az erős nemzetállamokban hisz, az új német szociáldemokrata–zöld–liberális koalíció viszont egészen másképp képzeli az Európai Unió jövőjét. A berlini kormány startját jelentősen megnehezíti a várakozásoknál lényegesen rosszabb járványhelyzet.
A német sajtó szerint a szomszédos Ausztria útjára lépne a leendő kancellár, Olaf Scholz.
"Tovább kell lépni az európai szövetségi állam felé" – fogalmaz a három német kormánypárt nyilatkozata. Varsó és Budapest várhatóan megvétózza ezt a törekvést – írja a brüsszeli Politico.
Scholz 17 évesen lépett be a Szociáldemokrata Pártba, volt szövetségi munkaügyi miniszter, és Hamburg polgármestere is. Gépies előadásmódja miatt Scholzomatnak hívják.
Meglepően gyorsan sikerült megalakítani a 16 évig tartó Merkel-korszakot váltó új német koalíciós kormányt. A sebesség már csak azért is látványos, mert ezúttal nem két, hanem három pártból, a zöldekből, a szocdemekből és a szabaddemokratákból áll össze a kabinet, amelynek élére a szociáldemokrata Olaf Scholz kerül. A leendő kancellár szerdán sajtótájékoztatón számolt be a megállapodás részleteiről.
Mindenki magának akarja ezt a kulcspozíciót, melyet a kancellárjelölt, Olaf Scholz tölt be jelenleg. A szociáldemokraták két potenciális koalíciós partnere egyaránt magának követeli a pénzügyminisztériumot Berlinben.
Németország legesélyesebb kancellárjelöltje Angela Merkel követőjének mutatta magát a választáson, de most új kezdetet ígér. Mit jelent ez? - erről faggatta a hamburgi Der Spiegel a hamburgi Olaf Scholzot, aki a szociáldemokraták színeiben megnyerte a választásokat Németországban.
Egy héttel a választások után kezdi meg a győztes párt a kormányalakításról szóló tárgyalásaikat.
Tekintettel arra, hogy a német választások utáni kormányátalakítást még hosszas tárgyalások előzik meg, a brüsszeli reakciók is egyelőre meglehetősen óvatosak. Kivételt jelent Ujhelyi István.
A kampány unalmas volt, a koalícióalakítás annál izgalmasabb lesz Berlinben. A sokáig leírt szociáldemokrata párt ugyan győzni tudott, de a kereszténydemokraták sem zuhantak akkorát, hogy ne akarnának a második helyről kormányt alakítani. A németek bebizonyították: szélsőségesek nélkül is létezhet alapvető változás.